O mnie

Nazywam się Arkadiusz Kacała. Jestem ambitnym, charyzmatycznym, uparcie dążącym do celu, a przy okazji uśmiechniętym i otwartym człowiekiem. Cechy te pomogły mi spełnić moje marzenie z dzieciństwa, a mianowicie dzięki nim zostałem lekarzem. Nie mam jednak zamiaru na tym poprzestać. Edukację kontynuuję na studiach doktoranckich w Klinice i Zakładzie Radiologii Ogólnej, Zabiegowej i Neuroradiologii na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

AIM-Studio-fotografia-wizerunkowa-8

Dzięki prawdziwej pasji do medycyny, którą udało mi się podczas długoletnich studiów jeszcze bardziej rozbudzić, chcę zajmować się jedną z najbardziej technologicznie zaawansowanych i najlepiej rozwijających się dziedzin współczesnej medycyny – radiologią interwencyjną.

Jest to podspecjalizacja radiologii, w której przy użyciu zaawansowanych metod obrazowania, minimalnego dostępu do naczyń oraz niezwykle precyzyjnych urządzeń lekarz może przeprowadzać zabiegi niegdyś wymagające szerokich dostępów operacyjnych i związane z bardzo wielkim ryzykiem oraz obciążeniem dla pacjentów, a także długą rekonwalescencją. Dziś wiele z tych zabiegów można przeprowadzić bez znieczulenia ogólnego, pozostawiając jedynie małą dziurkę w pachwinie. Co więcej, pacjent może zostać wypisany do domu po kilku dniach od zabiegu, nie odczuwając praktycznie żadnych negatywnych skutków ingerencji w organizm.

AIM-Studio-fotografia-wizerunkowa-1

Spędzając większość czasu w sterylnej, odizolowanej, wyposażonej w najnowszy sprzęt sali zabiegowej, dostrzegam coraz większy dystans, jaki wytworzył się między medycyną a niezwiązanymi zawodowo z tą dziedziną ludźmi.

Szeroki zakres dostępnej w dzisiejszych czasach wiedzy medycznej stanowi nie lada wyzwanie dla studentów wydziałów lekarskich w Polsce, uczących się jej intensywnie przez 6 lat. Warto więc zastanowić się, czym jest dla ludzi, którzy się z nią stykają dopiero, gdy zaczynają odczuwać niepokojące dolegliwości. Wchodzą do świata zupełnie im nieznanego, nieprzystępnego, gdzie niemający czasu na rozmowę lekarze mówią o skomplikowanej diagnostyce i leczeniu.

Dostrzegając ogromną potrzebę zarówno rzeczowej jak i przystępnej informacji medycznej, która byłaby przekazywana przez osobę wykształconą i doświadczoną, postanowiłem stworzyć miejsce, w którym będę mógł dzielić się swoją wiedzą, szerząc świadomość o zdrowiu i chorobach.

AIM-Studio-fotografia-wizerunkowa-2

Nie będę jednak opierał się tylko i wyłącznie na swoich opiniach i sądach – w dzisiejszym świecie takie informacje oprócz elementu ciekawostki, niestety pozbawione są rzetelności, którą gwarantują źródła naukowe. Dlatego będę starał się opierać wpisy o zweryfikowane naukowo fakty i źródła, aby informacje, które przedstawiam, były jak najbardziej prawdziwe i zgodne ze współcześnie obowiązującą wiedzą.

Mam nadzieję, że zamieszczane tutaj treści przydadzą się czytelnikom oraz zachęcą do poszerzania wiedzy osoby zainteresowane tematami zdrowotnymi. Jeżeli istnieją tematy, które w szczególności cię interesują, śmiało możesz do mnie napisać.

Jeżeli doczytałeś ten nieco przydługi tekst, to bardzo dziękuję, serdecznie Cię pozdrawiam i mam nadzieję, że treści zamieszczane na blogu okażą się przydatne!